III Igrzyska Akademii ETI — rok szkolny 2013/2014

W sobotę 8 lutego 2014 r. odbyły się trzecie Igrzyska Akademii ETI zorganizowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych regionu przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Celem Igrzysk było zwiększenie zainteresowania informatyką wśród młodzieży szkół ponadgimanzjalnych i promocja studiów na Wydziale ETI PG. W Igrzyskach uczestniczyło 11 uczniów reprezentujących 8 szkół województwa pomorskiego. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu pięciu zadań informatycznych w ciągu czterech godzin trwania Igrzysk.

Igrzyska Akademii ETI 2014 wygrał uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Piotr Walczak, dystansując pozostałych uczestników wynikiem 69,8%. Drugie miejsce zajął uczeń III Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie Adrian Akerman, który rezultatem 57,8% jako jedyny zbliżył się do wyniku zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Radomir Krawczykiewicz z wynikiem 46,7%.

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali w nagrodę roczne stypendia Dziekana Wydziału ETI PG, które będą mogli odebrać po swoich egzaminach maturalnych, o ile tylko wybiorą studia na Wydziale ETI PG. Stypendia te wynoszą od 300 zł (3. miejsce) do 600 zł (1. miejsce) miesięcznie, wypłacane przez cały 1. rok studiów.

Wyniki