IV Igrzyska Akademii ETI — rok szkolny 2014/2015

W sobotę 21 lutego 2015 r. odbyły się czwarte Igrzyska Akademii ETI zorganizowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych regionu przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Celem Igrzysk było zwiększenie zainteresowania informatyką wśród młodzieży szkół ponadgimanzjalnych i promocja studiów na Wydziale ETI PG. W Igrzyskach uczestniczyło 30 uczniów reprezentujących 11 szkół województwa pomorskiego. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu pięciu zadań informatycznych w ciągu czterech godzin trwania Igrzysk.

Igrzyska Akademii ETI 2015 wygrał uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Tomasz Kanas z wynikiem 59,1%. Drugie miejsce z rezultatami 57,5% zajęli ex aequo uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Jakub Łyskawa i uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Wojciech Bączkowski. Kolejne miejsca zajęli: uczeń III Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie Adrian Akerman i uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Andrzej Pomirski z wynikami ponadpięćdziesięcioprocentowymi.

Trzej laureaci pierwszych miejsc otrzymali w nagrodę roczne stypendia Dziekana Wydziału ETI PG, które będą mogli odebrać po swoich egzaminach maturalnych, o ile tylko wybiorą studia na Wydziale ETI PG. Stypendia te wynoszą 400 zł (2. miejsce) i 600 zł (1. miejsce) miesięcznie, wypłacane przez cały 1. rok studiów.

Wyniki